Yurt ve Sevgi Evlerinde kalarak ayrılanlar Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koordinasyonu ile Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve ADM Müdürlüğünde İftar yemeğinde bir araya geldi.

  Yurt ve Sevgi Evlerinde kalarak ayrılanlar Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün  koordinasyonu Faruk TAŞKIN, Suat TAN’ın gayreti ile ve hayırseverler Sayın Fuat ARAZ, Sayın Korkut KOŞAR’ın katkıları ile Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve ADM Müdürlüğünde İftar yemeğinde bir araya geldi.  1960'lı dönemlerden günümüze kadar yurtlarda kalan sakinler yaşlı, genç iftar programından sonra dertleştiler. Gelenek haline getirilen faaliyet yılda 1 iftar ile herkesi bir araya getiriyor. Ayrıca görüş alışverişinde bulunuldu.Kamuda özelde çalışanlar tecrübelerini paylaştılar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ bir konuşma yaparak. "Bu tür toplantılara ailemizin birbirini tanıdığını 18 yaşından sonra hayata atılan kardeşlerimizin problemlerini aldıklarını, yapabilecek çalışmaları değerlendirme fırsatı yakaladıklarını ve 18 yaş sonrası izlemelerin sağlandığı ve dayanışmanın amaçlandığını söyledi" Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Sayın İsmet ÇALIŞKAN programa katılanlar ve iftar dolayısıyla duygusal bir konuşma yaparak eski çalışanları ve aramızdan ayrılanları da anarak programa katkı sundu.
    İftara, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ ve eşi ,Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Sayın İsmet ÇALIŞKAN ve eşi İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Mehmet ERKOÇ ve eşi, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sayın Mücahit ASLAN, İl Müdür Yardımcıları Şerafettin ÖZTÜRK, Mesut YALÇIN,, Şube Müdürü İlhan TOĞRUL, Kuruluş Müdürleri ve diğer dönemlerde çalışan anne idari ve diğer personellerde toplantıya katılarak. Nostaljik bir ortam oluştu. Bu tür etkinliklerin devam ettirilmesinin iyi olduğu fikri ve düşüncesiyle sonlandırıldı. 


Sonraki Sayfa: "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde kalan Engellilerimize İftar yemeği düzenlendi.

Önceki Sayfa : Kocaeli Gündüzlü Bakım Rh. ve Aile Danışma Merkezinde Koruyucu Ailelerimizle İftar yemeğinde bir araya geldi.