Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün hazırlamış olduğu "10-16 Mayıs Engelliler Günü Haftası" Hasan GEMİCİ Spor salonunda coşkuyla kutlandı.

   Engellilik doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, Zihinsel, Ruhsal, Duygusal ve Sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uyamama olarak tanımlanmaktadır. Birleşmiş Milletler 1992 yılında aldığı bir kararla 3 Aralık tarihini Uluslararası Engelliler Günü olarak kutlanmasına karar vermiş ve her yıl çeşitli etkinlikler ile üye ülkeler tarafından kutlanmaktadır. Buna ek olarak Birleşmiş Milletlere üye 156 devletin aynı tarihte yani 10-16 Mayısta kutladığı Engelliler Haftası vardır. Bu vesile ile Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün hazırlamış olduğu “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” programı 15 Mayıs 2019 tarihinde Hasan Gemici Spor Salonunda büyük bir coşku ile kutlanmıştır. 
    Vali Yardımcımız Sayın Dr. Osman Abdullah GÜNAYDIN, Kocaeli Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ, İlçe Protokolü ve İl Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarımız ve öğrencilerin katılım gösterdiği program kapsamında Kocaeli Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü öğrencileri Folklor gösterisi, Suadiye Cemal Doğan ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü öğrencileri STEP gösterisi, Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü öğrencilerinin hazırladığı Skeç ve Koro, T.A.D Akmeşe Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü öğrencileri Zeybek ve Aşuk ve Maşuk gösterileri, Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü” öğrencileri Eğlenceli Alfabe ve Semazen gösterilerini başarılı bir şekilde sunmuşlardır.

Her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle tüm Engelli vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesini diliyoruz.