Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi” Projesi Eğitim Programı ilimizde yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Kopenhag Siyasi Kriterlerini karşılamaya yönelik olarak AB Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA-I) kapsamında “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi” (Improved Integration of Disabled Persons into Society) projesi eğitim programı 12-13 Ocak 2015 tarihlerinde İlimizde düzenlendi. Programa, Bakanlık Müşaviri Sermet BAŞARAN, İl Müdürümüz Bekir YÜMNÜ,Kent Konseyi Başkanı Abdullah KÖKTÜRK İl Müftü Yardımcısı Mustafa DERİN,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü İsmet ÇALIŞKAN,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa CANSIZ,Engellilere bağlı dernekler,Üniversiteler.Sivil Toplum Kuruluşları Proje koordinatörleri ve  STK temsilcileri katıldı. Eğitim programı,Bakanlık Müşaviri Sermet BAŞARAN ve İl Müdürümüz Bekir YÜMNÜ'nün konuşmalarıyla başladı.
Sakarya ve Düzce illerinin katılımıyla 2 gün süren “Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi” projesi eğitim programında; STK temsilcilerine ve İl Müdürlüğümüz meslek elemanlarına, eğitimin amacı, sivil katılım ve önemi, STK’lar için iletişim yöntemleri, AB Fonları ve Sistemleri ile proje hazırlama konuları hakkında eğitim verildi. Eğitim Programı, katılım belgesi takdimi ile sona erdi.