30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümü İlimizde coşkuyla kutlandı.

   30 Ağustos Zaferi’nin 97. yıldönümü  İlimizde düzenlenen törenlerle büyük coşkuyla kutlandı. Çelenk sunma törenine; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY  Kocaeli Milletvekilleri Sayın İlyas ŞEKER, Sayın Haydar AKAR, Sayın Tahsin TARHAN, Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Habib KORKMAZ, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhiddin PAÇA, Baro Başkanı Sayın Bahar GÜLTEKİN CANDEMİR, Vali Yardımcıları Sayın Dursun BALABAN, Sayın Ekrem ERDOĞAN, Sayın Suat YILDIZ, İzmit Kaymakamı Sayın Şevket CİNBİR, Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ, İl Emniyet Müdürü Sayın Necati DENİZCİ,  İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Osman ASLAN, İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma KAPLAN HÜRRİYET, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, askeri erkan, Muharip Gaziler, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katılmasının ardından İzmit Atatürk Heykeli’nde çelenklerin sunulması ile başlandı. Kocaeli Valiliği, Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının çelenk sunumunun ardından  saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
   Çelenk Sunma Töreninin sonra  Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY,  Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK ile birlikte Valilik  Karamürsel Alp toplantı salonunda tebrikleri kabul etti.
Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin AKSOY ve beraberindeki protokol daha sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerine geçtiler.
   30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerine; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve eşi Sayın Hülya AKSOY, Kocaeli Milletvekilleri; Sayın İlyas ŞEKER, Sayın Cemil YAMAN, Sayın Sami ÇAKIR, Sayın Haydar AKAR, Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ ve eşi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK,  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Habib KORKMAZ,  Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhiddin PAÇA, Baro Başkanı Sayın Bahar GÜLTEKİN CANDEMİR, Vali Yardımcıları, İzmit Kaymakamı Sayın Şevket CİNBİR, İl Emniyet Müdürü Necati DENİZCİ, İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Osman ASLAN, İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma KAPLAN HÜRRİYET, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, askeri erkan, şehit ve gazi yakınları, Muharip Gaziler ile vatandaşlar katıldı.
   Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY beraberinde Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK ile birlikte  törene katılan vatandaşları selamlayarak, 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutladı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Deniz Yarbay Hikmet Girgin günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Atılım Anadolu Lisesi Öğrencileri Leyla Gürler’in  “Zafer Türküsü” ve Niyazi Dokuzlar’ın “30 Ağustos” adlı şiirlerini okumalarının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin Ege ve Karadeniz yörelerine ait halk oyunları gösterisi büyük beğeniyle izlendi ve  geçit töreninin ardından 
30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu, Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. Resepsiyona; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve eşi Sayın Hülya AKSOY’un yanı sıra; Donanma Komutanı Koramiral Sayın Ercüment TATLIOĞLU ve eşi, Kocaeli Milletvekili Sayın İlyas ŞEKER,  Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ ve eşi, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Sayın Alper YENİEL, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Sayın Refik Levent TEZCAN, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Yaşar ÇAKMAK, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Habib KORKMAZ, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Sadettin HÜLAGÜ, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sayın Muhammed Hasan ASLAN,  Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci,  İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sanayiciler ve işadamları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, askeri erkan, Muharip Gaziler, şehit ve gazi yakınları, yerel ve ulusal basın kuruluşları temsilcileri, huzurevi sakinleri  ile vatandaşlar katıldı.
Misafirleri salon girişinde karşılayan, Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve eşi Sayın Hülya AKSOY, resepsiyonda bulunan tüm masaları dolaşarak, misafirleri ile sohbet ettiler.
   Cumhuriyet Pastasının kesilmesinin ardından Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, eşi Sayın Hülya AKSOY ve davetliler, Grup MAT eşliğinde “Benim Memleketim”, “10. Yıl” ve “Çanakkale İçinde” parçalarını seslendirdiler.