2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

   “Mavi Giy Kocaeli” sloganı ve  #2nisandamavigiykocaeli duyurusu ile günler öncesinden farkındalık yaratılmaya yönelik Sosyal medyada paylaşımlar yapılmıştır.   2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Kocaeli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ortaklığı ve Sivil Toplum kuruluşlarının desteğiyle gerçekleşen yürüyüş kültür tepesindeki Atatürk Anıtı'ndan başlayıp eski valilik alanındaki kent meydanında sonlandı. Yürüyüşe Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ, İl Müdür Yardımcılarımız Mesut YALÇIN, Şerafettin ÖZTÜRK ve Şube Müdürü İlhan TOĞRUL, 'Biz İzmit' iz Grubu Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği Başkanı Sayın İlkin KILIÇASLAN, ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Sayın Meral DÖNMEZ ve gönüllüler katıldı. Yürüyüş öncesinde Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde 1 dakikalık saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okundu. Ardından Büyükşehir Belediyesi bando ekibiyle birlikte yürüyüş gerçekleştirildi. Otizme dikkat çekmek adına katılımcılar mavi renk giysiler tercih etti. Özel çocuklar, ellerinde Türk bayraklarıyla şehir merkezinde farkındalık yarattı.
   Kent Meydanında özel çocuklarımız için etkinlikler gerçekleştirilmiştir. 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında Kent Meydanında ulusal radyo yayını yapılmış, bir otizmli bireye sahip anne ve bir otizmli çocuğumuzun günün anlam ve önemini belirten konuşmalarından sonra KOÇ-DER Otizmli Çocuklar Ritim Grubu gösterisi ve bağlama dinletisi gerçekleştirilmiş ardından otizmli çocuklar, aileleri, İl Müdürlüğümüz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personelleri, STK üyeleri ve katılımcılar eşliğinde gökyüzüne mavi balonların uçurulması akabinde etkinlik sonlandırılmıştır.
2 Nisan 2019 günü İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere ilimizde uygun görülen bazı kamu ve tarihi binalarımız mavi ışık ile aydınlatılmıştır.


Sonraki Sayfa: Kocaeli AÇSHİM ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında yürütülmesi planlanan "Ahde Vefa" Esnek Omurga Sağlıklı Beden Projesi" nin Protokolü imzalandı.

Önceki Sayfa : İl Müdürlüğü ve Bağlı Kuruluşlarımızda görev yapmakta olan Bakım ve Meslek Elemanlarına Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitim Semineri İl Müdürlüğümüz binası toplantı salonunda yapıldı