18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini anma programları düzenlendi

    18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini anma programı kapsamında 17 Mart Cumartesi günü Fevziye Camisinde tüm şehitlerimize Mevlid Programı düzenlendi. Daha sonra 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini anma programı, Bağçeşme Şehitliğinde düzenlenen törenle devam etti. Bağçeşme Şehitliğindeki Şehitleri Anma Programına; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Kocaeli Milletvekili Sayın Mehmet Akif YILMAZ, Sayın İlyas ŞEKER, Deniz Eğitim ve Öğretim -  Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Erdal YÜCEL,  Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhittin PAÇA, Baro Başkanı Sayın Bahar GÜLTEKİN CANDEMİR, Vali Yardımcısı Sayın Suat YILDIZ, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir YÜMNÜ,  İzmit Kaymakamı Sayın Ersin EMİROĞLU, İl Emniyet Müdürü Sayın Necati DENİZCİ, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Osman ASLAN,  Daire Müdürleri, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Sayın Nurettin Recep SAĞLIK, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, şehit aileleri ve yakınları ile öğrenciler katıldı.
Çelenklerin sunumu ile başlayan törende; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerimiz anısına askerler tarafından saygı atışı gerçekleştirildi. Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Deniz Yarbay Yaşar Hüseyin Yağdıran’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra Tevfik Şenol Arda Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Tunç Başaran’ın  ‘Çanakkale Zaferi’ adlı okuduğu şiir büyük beğeni topladı.
Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve protokol üyeleri, şehitlikteki,  asker ve polis şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakarak, yakınlarına başsağlığı ile sabırlar dilediler. Yeni Cuma Camii İmamı Ali Gülmez’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın şehitlerimiz için yaptığı duanın ardından Sayın Valimiz ve protokol üyeleri, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen anma törenine geçtiler.

   Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY’un yanı sıra; Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ,  Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Erdal YÜCEL,  Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhiddin PAÇA,  Vali Yardımcıları Sayın Dursun BALABAN, Sayın Beyazıt TANÇ ve Sayın Suat YILDIZ, İzmit Kaymakamı Sayın Ersin EMİROĞLU,  İl Emniyet Müdürü Sayın Necati DENİZCİ, İl Jandarma Komutanı Alb. Sayın Osman ASLAN, daire müdürleri, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Sayın Nurettin Recep SAĞLIK, askeri erkan, şehit aileleri ve yakınları ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığı Deniz Binbaşı Hikmet Girgin’in yaptığı sunumun ardından Kocaeli Huzurevi Sakinlerinden İzzet Özer’in okuduğu “ Çanakkale’de Ne Gördüm?” adlı şiir büyük beğeni topladı.
Şehit Özcan Kan Fen Lisesi tarafından hazırlanan “Vatan Sevdalıları” adlı  oratoryonun sunulmasının ardından Sayın Valimiz ve protokol üyeleri günün anısına toplu fotoğraf çektirerek, bir sonraki programları olan Şehit Aileleri ve Gaziler ile yemekte bir araya geldiler.
    
     18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferini Anma Programı Kapsamında Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve eşi Sayın Hülya AKSOY’un ev sahipliğinde düzenlenen yemekte Şehit Yakınları ile Gazi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi.
    
     Antikkapı Restaurantta düzenlenen yemeğe; Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ve Eşi Sayın Hülya AKSOY’un yanı sıra Kocaeli Milletvekili Sayın Mehmet Akif YILMAZ, Sayın İlyas ŞEKER, Deniz Eğitim ve Öğretim -  Komutanı Tümamiral Sayın Kadir YILDIZ, Kocaeli Milletvekili Sayın Fikri IŞIK, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İbrahim KARAOSMANOĞLU, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Erdal YÜCEL,  Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Muhiddin PAÇA, Baro Başkanı Sayın Bahar GÜLTEKİN CANDEMİR, Vali Yardımcısı Sayın Suat YILDIZ, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sayın Necati DENİZCİ, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Osman ASLAN, Daire Müdürleri, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Sayın Nurettin Recep SAĞLIK, askeri erkan, şehit aileleri ve yakınları katıldı.
 
Yeni Cuma Camii İmamı Ali Gülmez’in şehitlerimiz için okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, eşi Sayın Hülya AKSOY ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile yemek yiyerek, onlarla  tek tek yakından ilgilendiler ve sohbet ettiler.
İl Müftüsü Sayın Yusuf DOĞAN’ın yemek duasını yapmasının ardından program sona erdi.