Şifre ve Yetki Talepleri Hakkında

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, merkez ve taşra teşkilatı çalışanlarının kurumsal mail adresleri, bilgisayara giriş şifreleri, Personel Yönetim Sistemi(PYS) ve Sosyal Yardım Bilgi Sistemi(SOYBİS) şifrelerinin güncellenmesi sürecini daha hızlı ve daha güvenilir şekilde gerçekleştirebilmek amacıyla bir çalışma yapmıştır.
Bu çalışma kapsamında PYS üzerinden alınan şifre yenileme talepleri, kişilerin PYS sisteminde kayıtlı cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderilecektir.
 
Cep telefonlarına gönderilen şifreler kişisel verilerin gizliliği kapsamında sistem tarafından otomatik olarak oluşturulacak ve güncelleme talebinde bulunan kişiler dışında kimse tarafından görülemeyecektir.
Şifre güncelleme süreci özetle şu şekilde olacaktır;
 
İlk olarak şifre yenileme talebinde bulunacak personellerin İl Müdürlüğümüz web sitesinde Duyurular adresinde yer alan “Şifre Yenileme Talep Formu” nu eksiksiz bir şekilde doldurarak idari amirlerine  onaylatmaları gerekmektedir.Daha sonra  İdari amir tarafından imzalanmış olan “Şifre Yenileme Talep Formlarını” üst yazı ile İl Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Birimine göndermeniz gerekmektedir.

Şifre Yenileme Talep Forumunu indirmek için tıklayınız...


Önceki Sayfa : KAMU HİZMET STANDARTLARI